Finał szkolnego turnieju debat!

W piątek 26 marca odbył się na platformie MT finał STD. W ostatniej walce na słowa starły się kasy 2d i 2f. Uczniowie debatowali nad tezą: Nawet nieudolna demokracja jest lepsza niż dobrze prosperująca autokracja.
Drużyna Propozycji w składzie: Tomasz Majocha, Julia Bujanowska, Szymon Gryz, Natalia Maroszek starała się wykazać, że tylko możliwość samodecydowania jest gwarantem szczęścia, wolności i niezależności człowieka i państwa. Natomiast grupa Opozycji w składzie: Agnieszka Filipowicz, Kinga Łoś, Aleksandra Sipior, Klaudia Kogut udowadniała, że stabilizację gwarantują rządy prowadzone przez jednostkę, która najlepiej rozumie potrzeby swoich podwładnych.
Loża Mędrców: p. Małgorzata Kacała-Niewiadomska, p. Anna Zarzycka i ks. Marcin Kawa przyznała zwycięstwo klasie 2d. Najlepszymi mówcami tej debaty zostali: Ola Sipior i Szymon Gryz.
W role Marszałka i Sekretarza wcieliły się Kasia Baliga i Viktoria Cieśla.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pierwszą edycję STD, a zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy!