Małopolska Lekcja Samorządowa

Wiedzę można zdobywać nie tylko w szkole.  Przekonali się o tym uczniowie klasy 1c, którzy 20 września uczestniczyli w Małopolskiej Lekcji Samorządowej. Odbyła się ona w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. W czasie zajęć młodzież mogła dowiedzieć się, czym zajmują się Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Sejmik Województwa Małopolskiego, poznała historię samorządu w Polsce na przykładzie naszego regionu, dowiedziała się także, jakie sprawy każdy obywatel może załatwić w Urzędzie Marszałkowskim. Wykład wzbogacony był o spoty edukacyjne, które w przystępny sposób przedstawiały najtrudniejsze zagadnienia.

W czasie wycieczki do Krakowa uczniowie odwiedzili także Pałac Krzysztofory, gdzie obejrzeli wystawę „Kraków od początku, bez końca”. Świetnie bawili się także w Lustrzanym Labiryncie.