Polak Węgier dwa bratanki – relacja z ponadnarodowej wymiany młodzieży polsko-węgierskiej

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunami: panią Bożeną Białas, Izabelą Jaroń-Romanowską, Magdaleną Bobro oraz panem Pawłem Dudą, pragną podzielić się wrażeniami i wspomnieniami z niedawno odbytej ponadnarodowej mobilności na Węgry.

Przygotowania do realizacji projektu z Programu PO WER trwały cały rok. Towarzyszyła im innowacja pedagogiczna z języka angielskiego ‘Penfriends – Przyjaciele korespondencyjni’ prowadzona przez panią Magdalenę Bobro i polegająca na wymianie ręcznie pisanych listów pomiędzy młodzieżą i nauczycielami biorącymi udział w projekcie. Młodzi, już na Węgrzech stwierdzili, że taka forma edukacji pozwoliła im po przyjeździe do Budapesztu czuć się jak w odwiedzinach u rodziny. 

Wyjazd poprzedzony został cyklem zajęć kulturowych, historycznych, literackich i lingwistycznych przygotowujących młodzież merytorycznie oraz wycieczką tematyczną do Zalipia i Tarnowa, gdzie odbyła się gra miejska Śladami gen. Józefa Bema – bohatera narodowego Polski i Węgier.  

Młodzież węgierska wraz z opiekunami i koordynatorką projektu ze strony węgierskiej, panią Gabriellą Madai, powitali nas niezwykle ciepło.

Przeczytaj i zobacz więcej na temat tej wspaniałej przygody.