Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Recytatorski

2 marca odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Recytatorski. Tym razem zorganizowany został pod hasłem „2022 ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. W pierwszej części konkursu młodzież musiała wykazać się dobrą znajomością ballad A. Mickiewicza, w drugim etapie kluczowa była umiejętność pięknej recytacji (w tym roku uczniowie prezentowali fragmenty utworów romantycznych). Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach: dobór repertuaru, dykcja i interpretacja.

Pierwsze miejsce zajęła Angelika Garstka ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie (przygotowana przez p. Justynę Bociek). II miejsce wywalczyła Julia Warzecha ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie (opiekunem jest p. Jerzy Frąc), III lokatę zajęła Magdalena Obara ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie.  Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego  jury po podsumowaniu wyników z obu części postanowiło przyznać pięć wyróżnień. Oto ich nazwiska: Patrycja Adamczak (ze SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Karolina Ostręga (ze SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Kamila Dzięgiel (ze SP w Woli Mędrzechowskiej), Gabriela Ptak (ze SP w Laskówce Chorąskiej) oraz Julia Bugajska (ze SP w Otfinowie).

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!

Konkurs zorganizowały: p. A. Ruta, p. K. Leżoń-Tabor i p. A. Janczak.