Realizacja projektu „Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej”

Zakończono realizację projektu „Zielona strefa aktywności międzylekcyjnej”, dzięki któremu zrewitalizowano teren wokół szkoły. Działania rozpoczęły się już w ubiegłym roku, kiedy to opracowano plan zagospodarowania obszaru rekreacyjnego. Impulsem do realizacji przedsięwzięcia były pomysły uczniów, by stworzyć na świeżym powietrzu miejsce, w którym będzie można zjeść śniadanie, poczytać książkę, czy porozmawiać z przyjaciółmi. Dzięki wsparciu Fundacji PKN ORLEN, która  w ramach III edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” przyznała Stowarzyszeniu Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki  dotację w kwocie 20 000 zł, zasadzono współgrające z otoczeniem rośliny, zakupiono nowe ławki, kosze na śmieci. Dofinansowania udzieliło też Starostwo Powiatowe. Wszystko po to, by stworzyć miejsce estetyczne i przyjazne nie tylko dla uczniów i nauczycieli I LO, ale również dla małych zawodników Football Academy, ich rodziców oraz członków innych nieformalnych grup sportowych.

Pozyskanie środków finansowych nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Posła na Sejm RP pana Wiesława Krajewskiego, który wsparł szkołę przy składaniu wniosku o dofinansowanie projektu.