Spotkanie historyczno-patriotyczne z panią Marią Pietrachą – absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 16 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:30 odbędzie się spotkanie historyczno-patriotyczne z panią Marią Pietrachą – absolwentką  I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, emerytowaną nauczycielką, córką naszej lokalnej poetki, Marii Kozaczkowej, patronki Biblioteki Miejskiej. Pani Maria Pietracha jest przedstawicielką Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów oraz Prezeską Światowego Związku Żołnierzy AK – Koło Szczucin.

Spotkanie będzie miało charakter historyczno-patriotyczny ze względu na przypadający w dniu 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pani Maria opowie młodzieży o roli Armii Krajowej w czasie oraz po wojnie, o swojej wieloletniej przyjaźni z panem pułkownikiem Zdzisławem Baszakiem, podzieli się swoimi wspomnieniami z domu rodzinnego oraz z lat młodości związanych z I LO.

Ze względu na pandemię spotkanie odbędzie się w formie   online  przy użyciu aplikacji Microsoft Teams.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o przysłanie swojego  adresu e-mail na e-mail szkoły: 1lo.dabrowa@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!