Udział w programie Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”

6 maja Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk przekazali na ręce Dyrektora I LO 10 laptopów, które zostały zakupione w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”.

Projekt był odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa związaną z epidemią koronawirusa. Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada odpowiedniego sprzętu, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w sieci. Zakupione laptopy wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym MS Windows 10 zostaną wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom, by mogli oni kontynuować naukę w warunkach domowych. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć.