Wyjazd maturzystów na Krakowski Salon Maturzystów

27 września 2022 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej – Salon Maturzystów Perspektywy.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy powrócił w tradycyjnej, stacjonarnej  formule, umożliwiającej uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą im w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju. Podczas tegorocznego – już 16.! – Salonu Maturzystów skupiono się na planowanych zmianach w egzaminie maturalnym od 2023 roku oraz na kwestii wyboru najlepszego kierunku studiów i uczelni. Miały miejsce także konsultacje  doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz specjalistów od budowania ścieżki edukacji i kariery. Mamy nadzieję, że wizyta naszych uczennic oraz uczniów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i udział w tegorocznej edycji salonu okaże się dla nich inspirująca i pomocna w dokonywaniu mądrych wyborów w kwestii dalszego rozwoju.