Kalendarz uroczystości
Kalendarz uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2023/2024
ZDARZENIE – CZYNNOŚĆ | TERMIN | FORMA REALIZACJI | ODPOWIEDZIALNI |
Rozpoczęcie Roku Szkolnego | 4 IX 2023 | Msza Święta, dekoracja sali | Artur Nowak Jolanta Borsa |
Ślubowanie klas I | 14 IX 2023 | Apel popołudniowy | Izabela Jaroń Romanowska / 1B |
Wieczorek zapoznawczy | IX 2023 | Dyskoteka i zabawy integrujące | Izabela Jaroń Romanowska/ 1B |
Narodowe Czytanie | IX 2023 | Ogólnoszkolne czytanie „Nad Niemnem” |
Barbara Guzik Lucyna Wardzała |
DKK dla młodzieży | IX 2023 – VI 2024 | Comiesięczne spotkania | |
„Kościuszko – najczystszy syn wolności” | IX-XI 2023 | Wystawa | Wioletta Górowska-Kmieć
Przemysław Kołodziej |
Debata | Agnieszka Ruta | ||
Wykład (zaproszenie prelegenta) | Magdalena Bobro | ||
Odsłonięcie muralu – akademia | Anna Zarzycka, Justyna Wróblewska Katarzyna Leżoń-Tabor |
||
Dzień Edukacji Narodowej | 13 X 2023 | Akademia | Barbara Gniadek / 1D |
Projekt OZE | X 2023 | Wykład | Marta Mikrut / 1F |
Półmetek klas III | 14 X 2023 | Zabawa półmetkowa | Magdalena Bobro, Anna Zarzycka
Katarzyna Leżoń-Tabor, Monika Piekielniak-Kozik |
Rekolekcje dla maturzystów | X 2023 | Rekolekcje | Ks. Marcin Kawa
Ks. Marcin Kołek |
Dzień Papieski | 15 X 2023 | Wystawa, konkurs | Janusz Lech |
Święto Niepodległości | 10 XI 2023 | Akademia / Park Miejski w DT | Anna Zarzycka / 3C
Małgorzata Kacała-Niewiadomska / 2F Małgorzata Ciecińska |
Przygotowanie delegacji uczniów klas mundurowych | Andrzej Ziobrowski | ||
Szkolny Turniej Debat | X 2023 – III 2024 | Debaty | Anna Janczak Agnieszka Ruta Justyna Wróblewska |
Andrzejki | XI 2023 | Dyskoteka | Odpowiedzialni: Paweł Duda, Paweł Lubera, Arkadiusz Chwałek
Opieka: wychowawcy klas |
Mikołajki | 6 XII 2023 | Mikołajki szkolne | SU z Opiekunem |
Siatkarski Turniej Mikołajkowy | Jolanta Borsa
Małgorzata Ciecińska |
||
Opłatek szkolny | 22 XII 2023 | Jasełka | Bożena Białas
Olga Kopała / 2B |
Studniówka | II 2024 | Zabawa studniówkowa | Lidia Ostręga
Jolanta Jastrząb Barbara Puła Janusz Lech |
Ferie z I LO | II 2024 | Gry, quizy naukowe, doświadczenia | Odpowiedzialni (grafik, przydzielenie zadań, koordynacja):
Karolina Dudek Mariusz Konieczny Barbara Kijowska Udział: chętni nauczyciele |
Dzień sportu szkolnego | II-III 2024 | Turnieje klasowe w piłkę nożną i piłkę siatkową o Puchar Dyrektora | Jolanta Borsa, Artur Nowak, Paweł Lubera |
Dzień Żołnierzy Wyklętych | 1 III 2024 | Akademia / obchody powiatowe | Przemysław Kołodziej / 1E
Magdalena Bobro / 3D Barbara Puła / 4C |
Przygotowanie delegacji uczniów klas mundurowych | Andrzej Ziobrowski | ||
Dzień Otwarty Szkoły | III 2024 | Prezentacja profili, szkoły, quizy, kalambury, zagadki, itp. | Odpowiedzialni (grafik, przydzielenie zadań, koordynacja):
Małgorzata Ciecińska Lucyna Wardzała Udział: nauczyciele |
Dzień Patrona Szkoły | III 2024 | Konkurs dla klas I-IV | Wioletta Górowska-Kmieć
Mariusz Konieczny |
Rekolekcje Wielkopostne | III 2024 | Rekolekcje | Ks. Marcin Kawa
Ks. Marcin Kołek |
Wyjazd maturzystów do Częstochowy | III 2024 | Wyjazd | Ks. Marcin Kawa
Ks. Marcin Kołek Janusz Lech |
Dzień Katyński | 12 IV 2024 | Wirtualny apel pamięci, zapalenie światła pamięci pod tablicą katyńską w DT | Magdalena Bobro / 3D |
Prezentacja multimedialna (tv szkolna) i (lub) wystawa stacjonarna w budynku I LO | Wioletta Górowska-Kmieć / 2D | ||
Święto Konstytucji 3 Maja |
3 V 2024 | Akademia | Bożena Białas
Agnieszka Krzyścin / 1A |
Przygotowanie delegacji uczniów klas mundurowych | Andrzej Ziobrowski | ||
Zakończenie roku szkolnego dla klas IV | 26 IV 2024 | Akademia | Monika Piekielniak-Kozik / 3B
K. Leżoń-Tabor / 3A |
Panel dyskusyjny | V 2024 | Panel | Anna Janczak Katarzyna Leżoń-Tabor |
Piknik Naukowy | V 2024 | Stoiska, doświadczenia, gry, zabawy, escape room itp. | Odpowiedzialni (grafik, przydzielenie zadań, koordynacja):
Wioletta Górowska-Kmieć Jolanta Jastrząb Barbara Gniadek Udział: nauczyciele |
Zakończenie Roku Szkolnego | 21 VI 2024 | Akademia | Artur Nowak / 2E |
Targi gospodarcze (dożynki) | VIII 2024 | Stoisko promujące szkołę | Anna Zarzycka, Barbara Kijowska, Anna Węc, Agata Zych |
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025 | IX 2024 | Msza Święta, dekoracja sali | Agnieszka Ruta / 2C
Leszek Lechowicz / 2G |
Kalendarz uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2022/2023
Zdarzenie – czynność | Termin | Forma realizacji | Odpowiedzialni |
Rozpoczęcie roku szkolnego | 1 IX 2022 r. | Msza Święta Dekoracja sali |
Ks. Marcin Kawa Wychowawcy klas drugich |
Ślubowanie klas pierwszych | wrzesień 2022 r. | akademia | Opiekun SU M. Konieczny, J. Borsa, W. Górowska-Kmieć |
Wieczorek zapoznawczy | wrzesień 2022 r. | Dyskoteka/grill/zabawy integracyjne | Olga Kopała, Małgorzata Kacała-Niewiadomska, A. Nowak |
Dzień Edukacji Narodowej | 13 X 2022 r. | akademia | Kl. 1c – J. Borsa Kl. 3a – J. Lech |
Rekolekcje dla maturzystów | X 2022 | Wyjazd do Gródka | Ks. Marcin Kawa |
Dzień Papieski | 15 X 2022 r. | Kiermasz charytatywny, wystawa | Ks. M. Kołek ks. Marcin Kawa |
Święto Niepodległości | 10 XI 2022 r. | Akademia | Kl. 1b – O. Kopała, kl. 1e – A. Nowak B. Gniadek |
Przygotowanie delegacji uczniów klas mundurowych | L. Ostręga, M. Bobro, A. Ziobrowski | ||
Szkolny Turniej Debat | X 2022 – III 2023 r. | turniej | Agnieszka Ruta |
Półmetek | Zabawa półmetkowa | Lidia Ostręga, J.Jastrząb | |
Andrzejki | XI 2022 r. | Dyskoteka, gry, zabawy | Janusz Lech, Barbara Kijowska, Łukasz Witek, Artur Nowak |
Mikołajki | 6 XII 2022 r. | Wizyta Mikołaja w szkole | SU i opiekun |
Opłatek szkolny | 22 XII 2022 | Montaż słowno-muzyczny + spotkanie opłatkowe dla pracowników i emerytów |
klIIb, klIIc Monika Piekielniak-Kozik, Anna Zarzycka Kl. If – M. Kacała-NiewiadomskaIzabela Jaroń Romanowska |
Studniówka | I/II 2023 r. | Zabawa studniówkowa | L. Lechowicz, P. Kołodziej, M. Borsa |
Ferie z I LO | II | Gry, quizy naukowe, doświadczenia itp. | Koordynujący: M. Borsa (plakaty) L. Lechowicz (rozpowszechnienie informacji o feriach) Harmonogram zajęć dla ósmoklasistów (L. Wardzała) Realizujący: chętni nauczyciele |
Dzień Żołnierzy Wyklętych | 1 III 2023 r. | Wykład/warsztaty dla młodzieży | A.Ruta, P. Kołodziej |
Przygotowanie delegacji uczniów klas mundurowych | W. Górowska-Kmieć, M. Bobro, A. Ziobrowski | ||
Dzień otwarty szkoły | Prezentacja profili, szkoły, quizy, kalambury, zagadki,itp. | Koordynujący: Anna Węc Agnieszka Krzyścin Agnieszka RutaRealizujący: wszyscy nauczyciele |
|
Dzień Patrona Szkoły | 24 III 2023 r. | Działanie, w które zaangażowani będą wszyscy uczniowie | Kl. 1d – Wioletta Górowska-Kmieć Kl. 1a – M. Konieczny |
Rekolekcje Wielkopostne | III 2023 | Ks. Marcin Kawa |
|
Wyjazd maturzystów do Częstochowy | III/IV 2023 r. | wyjazd | Organizator: Ks. Marcin Kawa |
Dzień Katyński | 13 IV 2023 r. | *Wirtualny apel pamięci – powszechny i dąbrowskich katyńczyków (?), *Zapalenie światła pamięci pod tablicą katyńską w DT, *Prezentacja multimedialna (tv szkolna), *Wystawa stacjonarna w budynku I LO, *Filmik online (strona www, fanpage I LO). |
Kl. 2d – Magdalena Bobro Anna Węc Barbara Golemo |
Święto Konstytucji 3 Maja | Akademia/montaż słowno-muzyczny | Kl. 2a – p. K. Leżoń-Tabor Kl. 3d – p. L. Ostręga |
|
Zakończenie roku szkolnego dla klas IV | 28 IV 2023 r. | Akademia Msza Święta |
III c – Anna Bugajska ks. Marcin Kawa |
Panel dyskusyjny | V 2023 r. | Anna Janczak Katarzyna Leżoń-Tabor |
|
Piknik naukowy | V 2023 | Stoiska/doświadczenia/gry, zabawy, escape room itp. | Koordynujący: I. Jaroń-Romanowska B. Kijowska B. BiałasRealizujący: wszyscy nauczyciele |
Zakończenie roku szkolnego | 23 VI 2023 r. | Msza Święta | IIIb -J.Jastrząb ks. Marcin Kawa |
Targi gospodarcze (dożynki) | VIII 2023 r. | stoisko promujące szkołę | A.Ziobrowski – przygotowanie uczniów klas mundurowych Przygotowanie stoiska i dyżury: M. Mikrut, A. Nowak, M. Borsa, M. Ciecińska, P. Duda, A. Zarzycka, A. Wec, A. Krzyścin, B. Golemo |
Kalendarz uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2021/2022
Zdarzenie – czynność | Termin | Odpowiedzialni |
Rozpoczęcie Roku Szkolnego | 01 IX 2021 r. | Wychowawcy klas |
Ślubowanie klas pierwszych | X 2021 | Wychowawcy klas pierwszych, Samorząd Uczniowski |
Wieczorek zapoznawczy | 29.09.2021 | Wychowawcy klas pierwszych |
Promocja książki | 24.09.2021 | p. A. Janczak, p. K. Leżoń- Tabor |
Wmontowanie kapsuły czasu/ Dzień Edukacji Narodowej (krótka akademia) |
15 X 2021 | p. A. Bugajska p. B. Golemo p. A. Zarzycka p. I. Jaroń- Romanowska |
Jubileusz 100-lecia szkoły | 23 X 2021 r. | Komitet organizacyjny |
Rekolekcje dla maturzystów | X 2022 | Wychowawcy klas trzecich po gimnazjum ks. M. Kawa |
Dzień Papieski (forma inna niż wystawa i akademia) |
15 X 2021 r. | p. P. Kołodziej |
Święto Niepodległości, (akademia) |
10 XI 2021 r. | p. M. Bobro p. M. Kacała- Niewiadomska |
Półmetek | Klasy trzecie po szkole podstawowej | |
Andrzejki | XI 2021 | SU, wychowawcy klas, pedagog |
Mikołajki | 6 XII 2021 r. | SU, pedagodzy |
Opłatek szkolny (akademia) |
22 XII .2021 | p. K. Leżoń- Tabor p. L. Ostręga p. A. Zarzycka p. O. Kopała |
Studniówka | I/II 2022 | Klasy trzecie po gimnazjum |
Dzień Żołnierzy Wyklętych (forma inna niż wystawa i akademia) |
1 III 2022 r. | p. A. Ruta p. O. Kopała |
Dzień otwarty szkoły | 21 III 2022 | Komitet organizacyjny |
Dzień Patrona Szkoły (Konkurs o Tadeuszu Kościuszce) |
24 III 2022 r. | p. W. Górowska- Kmieć p. J. Jastrząb p. J. Lech |
Wyjazd maturzystów do Częstochowy | III/IV 2022 | Ks. M. Kawa p. J. Borsa |
Dzień Katyński, (forma inna niż wystawa) |
13 IV 2022 r. | p. M. Piekielniak- Kozik p. A Bugajska |
Święto Konstytucji 3 Maja (każda klasa prezentuje do wyboru: piosenkę, wiersz lub taniec) |
3 V 2022 r. | Wychowawcy klas p. A. Zarzycka p. O. Kopała |
Zakończenie roku szkolnego dla klas III | 29 IV 2022r. | Klasy trzecie po szkole podstawowej |
Piknik naukowy | 31 V 2022 | Cała społeczność szkolna, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów |
Zakończenie Roku Szkolnego | 24 VI 2022 r. | p. L. Lechowicz p. M. Borsa |
Kalendarz uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2020/2021
Zdarzenie – czynność | Termin | Odpowiedzialni |
Rozpoczęcie roku szkolnego | 2 IX 2020 r. | Samorząd uczniowski, A. Janczak, M. Piekielniak -Kozik 3b |
Ślubowanie klas pierwszych | 23 IX 2020 r. | klasa 1 d, Samorząd Uczniowski |
Rekolekcje dla maturzystów | X 2020 r. | wychowawcy klas trzecich, ksiądz – przy zapewnieniu opieki uczniom lub zapewnienie rekolekcji w szkole |
Dzień Edukacji Narodowej | 13 X 2020 r. | Klasa 2c i 2f – akademia dla wybranych klas |
Dzień Papieski | 16 X 2020 r. | Wystawa: klasa 3b M Piekielniak – Kozik klasa 1a J. Lech |
Święto Niepodległości | 8 lub 12XI 2020 r. | Debata – A Ruta transmisja dla wszystkich klas wystawa – klasy 3a+3c |
Mikołajki klasowe | 4 lub 7 XII 2020 r. | Pedagog, SU, wychowawcy |
Kiermasz Bożonarodzeniowy | XII 2020 | Izabela Romanowska, Monika Piekielniak – Kozik |
Opłatek szkolny lub wspólna kolęda w wersji on-line | 20 XII 2020r. | Przedstawienie – klasy 1b i 1d nauczyciele |
Studniówka | 1 sobota ferii | Klasy trzecie |
Dzień Żołnierzy Wyklętych | 1 III 2021 r. | Wystawa: Klub Historyczny – W.Górowska-Kmieć oraz p. P.Kołodziej |
Dzień Patrona Szkoły | 24 III 2021 r. | Konkurs – I c – Anna Bugajska, W. Górowska Kmieć Wystawa + prezentacja multimedialna o Kościuszce – biblioteka |
Kiermasz Wielkanocny | III 2021 | Izabela Romanowska, Monika Piekielniak Kozik |
Dzień Otwarty Szkoły | 15 IV 2021 r. | Zespół organizacyjny |
Dzień Katyński | 13 IV 2021 r. | Wystawa: klasa II e – B.Golemo II b – P. Kołodziej |
Święto Konstytucji 3 Maja | 3 V 2021r. | Wystawa: II a L. Lechowicz, II d A. Ruta może być w formie filmu |
Piknik integracyjno – naukowy | 31 V2021 r. | Zespół organizacyjny przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół, Absolwentów LO |
Zakończenie roku szkolnego dla klas III | 30 IV 2021 r. | Klasy drugie |
Zakończenie roku szkolnego | 25 VI 2020 r. | Klasy pierwsze, SU |
Kalendarz uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2019/2020
Zdarzenie – czynność |
Termin |
Odpowiedzialni |
Rozpoczęcie Roku Szkolnego |
2 IX 2019 r. |
samorząd Uczniowski, A. Janczak |
Ślubowanie klas pierwszych |
26 IX 2019 r. |
klasa 1d, Samorząd Uczniowski |
Wieczorek zapoznawczy |
IX/X 2019 r. |
wychowawcy wszystkich klas, SU, pedagog |
Rekolekcje dla maturzystów |
X 2019 r. |
wychowawcy klas trzecich, ks. M. Zembura |
Dzień Edukacji Narodowej |
11 X 2019 r. |
klasy 2b i 1a |
Dzień Papieski |
16 X 2019 r. |
wystawa: klasa 3b |
Święto Niepodległości |
8 lub 12 XI 2019r. |
klasy 2a i 2c |
Półmetek |
30 XI 2019 r. |
klasy drugie |
Andrzejki |
21 XI 2019 r. |
SU, wychowawcy klas, pedagog |
Mikołajki Dzień Sportu |
6 XII 2019 r. |
pedagog, SU, nauczyciele wychowania fizycznego |
Opłatek szkolny |
20 XII 2019 r. |
klasy 1b i 1e |
Studniówka |
8 II 2020 r. |
klasy trzecie |
Dzień Żołnierzy Wyklętych |
1 III 2020 r. |
wystawa: klasa 3c |
Dzień Patrona Szkoły |
24 III 2020 r. |
klasy 1c i 1f |
Dzień Katyński |
13 IV 2020 r. |
wystawa: klasa 3a |
Zakończenie roku szkolnego dla klas III | 24 IV 2020 r. | klasy drugie |
Dzień Otwarty Szkoły |
28 IV 2020 r. |
komitet organizacyjny |
Święto Konstytucji 3 Maja |
3 V 2020 r. |
wystawa: biblioteka szkolna |
Zakończenie roku szkolnego |
26 VI 2020 r. |
klasy pierwsze, SU |
Przydatne Informacje
Adres szkoły
Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska
Dane kontaktowe
0-14 642-23-94
1lo.dabrowa@gmail.com