mLegitymacja

Już od września uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z mLegitymacji, czyli legitymacji szkolnej w wersji mobilnej. Identycznie jak papierowy dokument mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących młodzieży, zniżek. mLegitymacja to bezpieczne i wygodne narzędzie ułatwiające uczniom życie – w dzisiejszych czasach każdy ma przy sobie telefon. Przekonał się o tym Konrad, który jako pierwszy skorzystał w naszej szkole z możliwości aktywowania mobilnej legitymacji.
Ten mDokument można aktywować tylko wtedy, gdy szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły. Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel.