Projekt „Polak, Węgier – dwa bratanki”

3 czerwca br. dyrektor I LO podpisał umowę o dofinansowanie projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów „Polak, Węgier – dwa bratanki” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu już w przyszłym roku szkolnym kilkudziesięciu uczniów liceum odwiedzi szkołę partnerską na Węgrzech. Młodzież spędzi tam prawie tydzień. Proces rekrutacji uczestników wyjazdu rozpocznie się we wrześniu. Dzięki temu uczniowie będą mieli szansę dobrze się przygotować do udziału w projekcie. Zorganizowane zostaną zajęcia, w czasie których młodzież pozna kulturę, historię i tradycje kraju docelowego, rozwinie kompetencje językowe. Podczas pobytu za granicą uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez Węgrów, spotkaniach integracyjnych, zwiedzą ciekawe miejsca. Te działania pozwolą zdobyć nowe doświadczenia, wiadomości na temat wspólnej historii Polski i Węgier, przyczynią się do nabrania pewności w posługiwaniu się językiem angielskim.

Pobyt na Węgrzech zostanie w pełni sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.