Apel do uczniów

Drodzy Uczniowie!

Zawieszenie zajęć to nie ferie ani czas wolny. To jest czas kwarantanny. Ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Nie popełnijmy błędu innych krajów, m.in. Włoch, gdzie duża część młodzieży potraktowała brak zajęć jako okazję do zabawy i spotkań  towarzyskich, przyczyniając się do lawinowego przyrostu zachorowań. Ograniczcie kontakty z innymi ludźmi, także z przyjaciółmi i dalszymi krewnymi do niezbędnego minimum. Nie chodźcie do galerii handlowych, klubów, pubów, restauracji. Ograniczcie wyjścia na zakupy spożywcze do niezbędnego minimum, zachowujcie przy tym duże środki ostrożności i higieny.

Życie towarzyskie przenieście do Internetu, a lekarstwem na nudę niech będzie książka, hobby lub prace domowe. Wykorzystajcie ten czas na nadrobienie zaległości w szkole, lepsze przygotowanie do egzaminów, sprawdzianów czy konkursów. W najbliższych dniach otrzymacie od swoich nauczycieli materiały do pracy. Zadane ćwiczenia będą mogły podlegać ocenie, co może mieć wpływ na klasyfikację.

Droga Młodzieży, apeluję o odpowiedzialne zachowanie!