„Czas na podbój Europy” – dzień trzeci i czwarty

Trzeciego dnia pobytu w Grecji udaliśmy się z wizytą do szkoły partnerskiej. Zostaliśmy tam przywitani przez uczniów i nauczycieli, którzy oprowadzili nas po swojej placówce, zaprezentowali historię swojej miejscowości, szkoły i regionu oraz podzielili się z nami różnego rodzaju ciekawostkami o swoim kraju i kulturze. Wzięliśmy udział w lekcji biologii po grecku, rywalizowaliśmy sportowo w meczu siatkówki oraz integrowaliśmy się podczas wspólnych zajęć tanecznych. Wizyta była dla młodzieży okazją do zawarcia nowych znajomości, rozmów z greckimi rówieśnikami i po prostu świetnej zabawy. Popołudniu tego samego dnia odbyły się warsztaty informatyczne, nie zabrakło też chwili na kąpiel w Morzu Egejskim.

Przedpołudnie czwartego dnia w Grecji poświęciliśmy na wizytę w ruinach zamku w Platamonas, gdzie w trakcie gry terenowej uczniowie w grupach ćwiczyli swoje umiejętności orientacji przestrzennej. Ich zadaniem było odszukać konkretne punkty na terenie dawnego grodu, korzystając z mapy topograficznej. Popołudniu udaliśmy się na zwiedzanie drugiego największego greckiego miasta – Salonik. W trakcie wycieczki z przewodnikiem mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze miejsca i poznać bogatą historię tego miasta.