Generalski awans dla p. płk Zdzisława Baszaka

/obchody 82. rocznicy Powstania Polskiego  Państwa Podziemnego/

~ 27 września 2021 r. ~

Delegacja Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej I LO w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyła dziś w wydarzeniu bezprecedensowym!

Honorowy prezes tarnowskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, świadek historii, żołnierz września i konspiracji, legenda ruchu oporu w regionie tarnowskim, ostatni żyjący uczestnik bitwy pod Pszczyną, oficer AK biorący udział w słynnej akcji „III Most”, 101-letni pułkownik Zdzisław Baszak związany z I LO i Dąbrową Tarnowską, odebrał nominację generalską podczas obchodów 82. rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Uroczystość z pełnym ceremoniałem wojskowym odbyła się przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Tarnowie. Dotąd nie zdarzyło się, żeby ten zaszczyt spotkał kombatanta, który nie jest w czynnej służbie wojskowej.

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się z pełnym wojskowym ceremoniałem, dokonał jej minister Piotr Ćwik, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!