I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z certyfikatem Szkoły promującej wychowanie ku wartościom

Z nieskrywaną dumą informujemy, że nasza szkoła – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej – zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie: Szkoła promująca wychowanie ku wartościom, zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Zadania konkursowe wykonywane były przez cały rok szkolny przez uczniów i nauczycieli. Były nimi m. in. różnorakie działania wolontaryjne, debaty oksfordzkie dotyczące wartości w życiu człowieka, konkursy patriotyczne – plastyczne, recytatorskie, muzyczne, tworzenie map pamięci o miejscach i bohaterach ważnych z punktu widzenia historii regionalnej (ale nie tylko) i inne.
Koordynatorem projektu w I LO była p. dr Magdalena Bobro.