„Owocowy Zakątek Kościuszki”

Uczniowie I LO zaangażowali się w projekt Owocowy Zakątek Kościuszki. Realizowany on jest z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej i zdrowiu społeczeństwa, a także restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu. Działania prowadzone przez młodzież w ramach niniejszego przedsięwzięcia pozwolą upowszechnić wiedzę na temat tradycyjnych odmian i pomogą przywrócić je na dawne, właściwe sobie miejsce. Realizację projektu rozpoczęliśmy od przygotowania otwartej lekcji, w czasie której uczniowie klasy 3a oraz 3b edukowali swoich rówieśników – nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. Ponadto na terenie zielonym naszej szkoły już rośnie stara odmiana jabłoni, a nasz minisad powiększyliśmy, sadząc starą odmianę czereśni. Kolejnym krokiem naszego projektu będzie budowa domków dla owadów zapylających. Już wkrótce kolejne relacje dokumentujące nasze działania.