Uczniowie I LO mają już swoje indeksy!

Z ogromną radością informujemy, że nasi absolwenci, Aleksandra Rokocz i Maksymilian Obrochta, zostali laureatami XXV Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i zdobyli indeksy tej uczelni. Ola będzie studiowała filologię polską na Wydziale Polonistyki  UJ. Maks wybrał amerykanistykę na wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas maturalnych. Składał się z dwóch etapów: eliminacji okręgowych i dwudniowego finału (test oraz ustna dogrywka dla osób, które zdobyły taką samą ilość punktów). Pytania dotyczyły nie tylko Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale również historii wychowania, edukacji, żakowskich obyczajów i dziejów uniwersytetów europejskich.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy zagwarantowali sobie prawo do studiowania na najstarszej polskiej uczelni na wymarzonych przez siebie kierunkach. Gratulujemy!