Wycieczka do Krakowa

W dniu 26 października uczniowie naszej szkoły z klas: 1b, 1c oraz 3b wraz z opiekunami: panią Moniką Piekielniak-Kozik i panią Anną Zarzycką uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, którą rozpoczęli – korzystając z pięknej pogody – od spaceru po wzgórzu wawelskim. Następnie młodzież zwiedzała wystawę w nowo otwartym Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ „Niesamowity świat zwierząt”, dowiadując się wielu ciekawostek o gatunkach wymarłych, jak i żyjących współcześnie zwierząt. Kolejnym punktem wyjazdu był wykład naukowy na Wydziale Chemii UJ pt.: „Chemik na miejscu zbrodni”, podczas którego prowadzący przedstawili ekspertyzy chemiczne, które mogą pomóc w ujęciu sprawcy zbrodni. Omawiane techniki zostały zilustrowane doświadczeniami, połączonymi z wyjaśnieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji. Wycieczka zakończyła się obejrzeniem filmu „Venom 2” w kinie Cinema City Bonarka.