Jubileusz 100-lecia ILO

Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

W tym roku  I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Nasza szkoła odgrywa na terenie Powiśla Dąbrowskiego znaczącą rolę, wpływa na budowanie tożsamości lokalnej, kultywowanie tradycji. Rocznica utworzenia  I LO jest dobrą okazją do przypomnienia tych ludzi, którzy na początku narodzin naszej niepodległej Ojczyzny podjęli tak ważną dla Ziemi Dąbrowskiej decyzję. Założyciele Gimnazjum byli aktywnymi społecznikami, którzy działając w Powiatowym Komitecie Narodowym, pracowali na rzecz Legionów  J. Piłsudskiego. Nasze liceum przez lata wychowało i wykształciło całe pokolenia absolwentów, którzy poświęcili się pracy na rzecz Polski, świata  i  Kościoła.

Główna uroczystość jubileuszowa zaplanowana jest na 23 października 2021 r., w jej trakcie spotkają się ze sobą różne roczniki absolwentów szkoły oraz zaproszeni goście (szczegółowy program obchodów wkrótce).

Aby uczcić 100-lecie liceum, zaplanowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych, większość z nich będzie transmitowana w mediach społecznościowych,  szczegóły dotyczące zaplanowanych wydarzeń znajdują się w zakładce: Program jubileuszu.