Zakończenie Projektu „Czas na Polskę, mój bratanku”

Wszystko co dobre, szybko się kończy… Zbyt szybko… Zakończenie Projektu „Czas na Polskę, mój bratanku”

W ostatnim dniu pobytu naszych gości z Węgier, w dniu 11 czerwca 2022 r., udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych na świecie kopalń soli kamiennej i drugim (obok Bochni) obiektem górniczym na świecie, czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. To obok Wawelu, najbardziej rozpoznawany na świecie, polski produkt turystyczny. Kryształy ukryte przed ludzkim wzrokiem w Grotach Kryształowych są wielkie i piękne, wyjątkowe w skali świata. Bogata historia i niemal 700-letni dorobek kopalni został uznany za szczególne dobro i od 1978 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pod ziemią podziwiać można solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi, która jest największą w Europie podziemną świątynią, do dziś pełniącą funkcje sakralne. Wszystko to na głębokości od 64 do 135 m pod ziemią. Zainteresowanie Wieliczką nie słabnie od wielu lat i corocznie przyciąga tysiące turystów, również nas, pragnących pokazać naszym gościom to, co w Polsce i Małopolsce najpiękniejsze i najcenniejsze.
Szkoda, że czas tak szybko płynie i znów trzeba było powiedzieć: „Żegnajcie…”. Nie tracimy jednak nadziei, że zawiązane przyjaźnie trwać będą mimo upływających lat, a kto wie… może wkrótce ponownie się zobaczymy.