Program jubileuszu

Główna uroczystość jubileuszowa zaplanowana jest na 23 października 2021 r., w jej trakcie spotkają się ze sobą różne roczniki absolwentów szkoły oraz zaproszeni goście (szczegółowy program obchodów wkrótce).

Aby uczcić 100-lecie liceum, zaplanowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych, większość z nich będzie transmitowana w mediach społecznościowych:

• luty – wrzesień – cykl spotkań z absolwentami
  • czerwiec 2021 – panel dyskusyjny dot. edukacji na terenie Powiśla Dąbrowskiego;
  • wrzesień 2021 – konkurs wiedzy na temat I Liceum Ogólnokształcącego
    T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej skierowany do uczniów szkół z terenu powiatu dąbrowskiego;
  • wrzesień 2021 – zawody sportowe dla szkół im. T. Kościuszki z całej Polski;
  • wrzesień/październik 2021 – wydanie publikacji dotyczącej historii I LO oraz promocja książki;
  • październik 2021 – uroczystość nadania nowego sztandaru I LO;
  • 23 października 2021 – uroczysta gala jubileuszowa;
  • 24 października 2021 – koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej;
  • październik/listopad – zorganizowanie wystawy upamiętniającej stulecie edukacji na terenie Powiśla Dąbrowskiego.