Powiatowy Konkurs Historyczny „Niezłomni Bohaterowie”

Szanowni Państwo!

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki mają zaszczyt zaprosić Dyrektorów, nauczycieli historii oraz uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Historycznym „Niezłomni Bohaterowie”.

Główne cele konkursu to: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych (Żołnierzy Wyklętych) oraz Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej, a także budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży.

Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody dla uczestników zmagań (nagrody rzeczowe, książkowe oraz wycieczka do Krakowa dla 30 najlepszych uczniów).

Uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2020 r.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami zostanie przesłany drogą mailową. Dostępny będzie również na stronie internetowej szkoły: lo-dabrowa.tarnow.pl

Z wyrazami szacunku,
Michał Wolak