Search
Close this search box.

Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Recytatorski

25 lutego odbył się powiatowy konkurs czytelniczo–recytatorski. Tym razem p. A. Janczak i p. A. Ruta zorganizowały go pod hasłem „490. rocznica urodzin Jana Kochanowskiego”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. W pierwszej części konkursu młodzież musiała wykazać się dobrą znajomością utworu J. Kochanowskiego pt. Odprawa posłów greckich, w drugim etapie kluczowa była umiejętność pięknej recytacji. Jury w składzie: p. M. Bobro, p. A. Ruta i p. A. Janczak oceniało uczestników w trzech kategoriach: dobór repertuaru, dykcja i interpretacja.

Po podsumowaniu wyników z obu części okazało się, że najlepsza była Julia Misiaszek ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie (przygotowana przez p. Jerzego Frąca).
II miejsce wywalczyła Izabela Chmura ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie (opiekunem jest p. Justyna Bociek), III lokatę zajął Brajan Partyński ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim (do udziału w zmaganiach zachęciła go p. Anna Więcek). Poziom konkursu był niezwykle wyrównany, dlatego komisja przyznała 3 wyróżnienia dla uczniów, którzy z niemal jednakową punktacją znaleźli się tuż za podium. Oto ich nazwiska: Joanna Kozaka
(ze SP w Bolesławiu), Julia Bugajska (ze SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Klaudia Matuszczak (ze SP w Szczucinie).
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content