Search
Close this search box.

Zakończenie szkoły uczniów klas maturalnych

24 kwietnia uczniowie klas maturalnych zakończyli edukację w naszej szkole.

W związku z panującą pandemią koronawirusa nie mogła się odbyć tradycyjna akademia z udziałem całej społeczności szkolnej oraz rodziców. Uczniowie zostali zaproszeni do kościoła pw. N.M.P. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie odprawiona została msza święta w intencji uczniów klas trzecich. Po zakończonych obrzędach głos zabrał Pan Dyrektor Michał Wolak, który podkreślił, że nie spodziewał się, że przyjdzie mu żegnać maturzystów w tak wyjątkowych okolicznościach. „ Nie możecie po raz ostatni wspólnie usiąść w ławce szkolnej, nie możecie spotkać się w klasie ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, nie możecie pożegnać się oficjalnie ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami. Wasz czas w liceum już minął, bądźcie jednak pewni, że zapamiętamy Was na długo, nie tylko ze względu na to, że kończycie szkołę w czasie pandemii koronawirusa” – mówił. Pan Dyrektor podkreślił, że wielu maturzystów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem, są wśród nich finaliści i laureaci olimpiad i konkursów, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę w zawodach, a także ci, którzy angażowali się bardzo aktywnie w życie liceum.

Z racji wyjątkowych okoliczności nie mogli oni otrzymać nagrody podczas akademii, ale Pan Dyrektor gratulował wszystkim sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia podczas egzaminów maturalnych. Zapewnił, że wszyscy nauczyciele będą w tym trudnym czasie otaczać maturzystów pozytywną energią i wyrazami wsparcia.
Głos zabrał również Pan Wicestarosta Krzysztof Bryk, który gratulował uczniom klas trzecich ukończenia szkoły. Życzył, by udało im się osiągnąć jak najwyższy wynik na maturze oraz by zrealizowali swoje plany i marzenia.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content