Search
Close this search box.

Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Niezłomni Bohaterowie’’

W piątek 22 maja 2020 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Niezłomni Bohaterowie’’. Organizatorami tego wydarzenia było nasze liceum, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

Patronat Honorowy nad konkursem  objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski; Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Powiatowy Konkurs Historyczny został zorganizowany, aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, pogłębić wiedzę historyczną  dzieci
i młodzieży. Uczestnicy mogli wykazać się również umiejętnością samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł.

Pan starosta Lesław Wieczorek oraz  pan wicestarosta Krzysztof Bryk razem z organizatorami konkursu przekazali uczniom za pomocą transmisji na żywo, którą można było zobaczy na profilu  facebookowym  naszej szkoły, wyniki powiatowych zmagań historyczno-multimedialnych.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content