Search
Close this search box.

Pożegnanie Pani Profesor Danuty Basisty-Kawy

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2020 r. odeszła od nas Pani Profesor Danuta Basista-Kawa, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Pani Profesor rozpoczęła pracę 1 września 1960 roku. Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej poświęciła 35 lat swojego życia. Była cenionym pracownikiem, wielokrotnie wyróżnianym przez władze lokalne i państwowe. Za swoją wieloletnią pracę była odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i uhonorowana Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania. Cieszyła się autorytetem zarówno wśród uczniów jak i w gronie pedagogicznym. Zawsze pogodna, życzliwa, rozumiejąca problemy młodzieży, wyróżniająca się wysoką kulturą osobistą. Dawni uczniowie wspominają ją serdecznie i ciepło.

Jako wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego dbała nie tylko o należyte przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości, ale także zwracała uwagę na ich rozwój emocjonalny i duchowy. We wszystkie przedsięwzięcia angażowała się twórczo i całym sercem. Nawet wówczas, gdy czynnie już nie nauczała, pozostawała w stałym kontakcie ze szkołą i uświetniała swoją obecnością liczne uroczystości i jubileusze szkolne. Swoim życiem i pracą udowodniła, że była w pełni humanistką.

W osobie Pani Profesor żegnamy wspaniałego Pedagoga, wzór do naśladowania, Człowieka, na którego można było zawsze liczyć.

Cześć Jej pamięci !

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki
w Dąbrowie Tarnowskiej

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content