Search
Close this search box.

Konkurs „Wojna polsko-bolszewicka. Polskie zwycięstwo dla wolności Europy 1920”

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Klub Historyczny im. Armii Krajowej z naszej szkoły zorganizował konkurs on-line dla uczniów szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego oraz młodzieży naszego liceum. Konkurs odbył się 16 października 2020 roku i wzięło w nim udział 39 uczestników. Celem zmagań była popularyzacja wiedzy na temat wojny polsko-bolszewickiej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz uczczenie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 

Wyniki  konkursu w kategorii szkoły podstawowe są następujące:

I miejsce –  Małek Bartosz (SP w Smęgorzowie) oraz Wałaszek Patryk (SP w Laskówce Chorąskiej)

II miejsce – Mosio Justyna (SP w Pilczy Żelichowskiej) oraz Pęcak Sebastian (SP w Szczucinie)

III miejsce – Król Tomasz (SP w Laskówce Chorąskiej)

 

Wśród uczniów naszej szkoły najwyższe lokaty zajęli:

I miejsce – Ptak Mateusz z kl. IIA

II miejsce –  Grzywa Hubert z kl. ID

III miejsce –  Dudek Ewelina z kl. IIE oraz Kunysz Wiktoria z kl. IA

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom opiekunom za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do testu. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone pocztą do szkół.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content