Search
Close this search box.

Spotkanie z Małgorzatą Orawską (Kic) – absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 5 marca 2021 roku o godzinie 12:30 odbędzie się spotkanie  z absolwentką  naszej szkoły, poetką, działaczką kultury p. Małgorzatą Orawską ( z d. Kic). Ze względu na pandemię spotkanie odbędzie się w formie   online  przy użyciu aplikacji Microsoft Teams.

Pani Małgorzata urodziła się w Tarnowie. Uczęszczała do  Szkoły Podstawowej nr 3, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W latach 80. pracowała w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Żabnie oraz Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie. Od 1989 roku mieszka w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Pracuje w oświacie. Z racji pasji i zawodu (pedagog szkolny, terapeuta, doradca zawodowy) od lat współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój dzieci i młodzieży na różnych etapach edukacji. Działa w fundacji Cordare, która wspiera zdolne dzieci i młodzież corocznymi stypendiami.

W 2001 roku została wyróżniona odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony działacz kultury”. W 2005 otrzymała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Szukam słowa” oraz wydała swój debiutancki tomik poezji „Margerytki”. Jest też autorką zbioru wierszy „Nenufary”.  Pełniła funkcję redaktora naczelnego „Kalendarzy Miłośników Skoczowa” (1996-2010). Jest współtwórczynią publikacji dotyczących Skoczowa i regionu jak również  licznych artykułów w lokalnych wydawnictwach i prasie.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o przysłanie swojego  adresu e-mail na e-mail szkoły: 1lo.dabrowa@gmail.com

Serdecznie zapraszamy

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content