Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Recytatorski

8 marca odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Recytatorski. Tym razem zorganizowany został z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. W pierwszej części konkursu młodzież musiała wykazać się dobrą znajomością Solaris S. Lema, w drugim etapie kluczowa była umiejętność pięknej recytacji (w tym roku uczniowie prezentowali fragmenty utworów prozatorskich lub wiersze, w których pojawia się motyw fantastyczny). Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach: dobór repertuaru, dykcja i interpretacja.

Ze względu na sytuację epidemiczną obie części konkursu zostały zorganizowane w formie zdalnej, natomiast 11 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom (w gali uczestniczyli tylko laureaci oraz ich opiekunowie).

Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego  jury po podsumowaniu wyników z obu części postanowiło przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca dla: Kamili Dzięgiel ze Szkoły Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej (przygotowanej przez p. Joannę Kupiec) oraz Angeliki Garstki ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie (przygotowanej przez p. Justynę Bociek). II miejsce wywalczył Dawid Irla ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (opiekunem jest  p. Anna Pietras), III lokatę zajęli ex aequo Kacper Wąż ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (do udziału w zmaganiach zachęciła go p. Monika Guzik- Skirzyńska) oraz Julia Balasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej (przygotowana przez p. Beatę Kwapień). Ponadto komisja przyznała 2 wyróżnienia dla uczniów, którzy  z niemal jednakową punktacją znaleźli się tuż za podium. Oto ich nazwiska: Patrycja Adamczak(ze SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Michał Stanek (ze SP w Zarzeczu).

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.