Search
Close this search box.

Konkurs „Poezji Śpiewanej w Różnych Językach”

Nauczyciele bibliotekarze z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie ogłaszają konkurs „Poezji Śpiewanej w Różnych Językach”  dla uczniów szkół Powiatu Dąbrowskiego

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Lesław Wieczorek

Ze względu na epidemię koronawirusa  z uczestnikami będziemy „spotykać się” tylko poprzez nadesłane do nas nagrania piosenek. Serdecznie zachęcamy młodych wokalistów do udziału         w konkursie i zaprezentowania  swoich talentów.

Celem konkursu jest popularyzacja literatury pięknej i poszerzanie repertuaru wokalnego uczestników o utwory poezji śpiewanej. Chcemy poprzez konkurs rozwijać zdolności twórcze i wokalne uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych.

Nie bez znaczenia dla idei konkursu jest również rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie poezji śpiewanej wśród młodzieży.  Zachęcamy do poszukiwania nowatorskich interpretacji znanych utworów.

Zapraszamy uczniów ze szkół Powiatu Dąbrowskiego w kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować  piosenkę  w  wybranym  języku (angielskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim lub innym)  o dowolnej tematyce i zaprezentować ją na nagraniu audiowizualnym. Przygotowane nagranie trzeba przesłać na adres mailowy ds@pceikz.pl lub si@pceikz.pl

Wraz z nagraniem  piosenki należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia, zgody oraz oświadczenia w postaci zdjęcia lub skanu. Karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej szkoły www.pceikz.pl.

Termin nadsyłania wykonanych utworów: 16 kwiecień  2021 r.

Format nadsyłanych nagrań: mp4, AVI  lub inny według możliwości uczestników.

Komisja konkursowa oceni prezentację według następujących kryteriów:

  • dobór repertuaru,
  • interpretacja tekstu,
  • warunki głosowe,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych i na profilu facebookowym. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego (będą to bony upominkowe o wartości 150, 100, 50 zł.).

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia – dokument w formacie pdf

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia – dokument programu Word do pobrania

Organizatorzy: Stella Dąbroś, Marta Sieroń

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content