Search
Close this search box.

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej zostało jednym z 22 liderów edukacji cyfrowej w województwie małopolskim!

W styczniu 2021 roku złożyliśmy wniosek o przyznanie grantu w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie i udało się! Zostaliśmy jedną ze „szkół modelowych”, które jako pierwsze mają przejść cyfrową transformację i służyć przykładem kolejnym placówkom. Przyznano nam dotację w wysokości 90 000 zł, która przeznaczona zostanie na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania. Umożliwi to wprowadzenie elementów nauczania metodą STEAM, upowszechnienie nowoczesnego podejścia do kompetencji niezbędnych do życia i pracy w XXI wieku.

Szkoły modelowe to nie tylko szkoły lepiej wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne czy sprzęt cyfrowy. To już wkrótce liderzy nowoczesnej dydaktyki i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych. Miejsca wyróżniające się nowoczesnym myśleniem o edukacji na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym” – mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Modernizacja procesu kształcenia w naszej szkole zakłada wykorzystanie koncepcji Kompetencji 4.0, na które składają się umiejętności cyfrowe, ale także te związane z realizacją projektów, pracą w grupie, przywództwem, komunikacją oraz tzw. kompetencje medialne.

Nasze liceum będzie systematycznie wspierane przez ekspertów i trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach uruchomionego przez władze województwa projektu Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Laboratorium przez trzy lata będzie sprawowało opiekę nad naszą placówką, oferując wsparcie, szkolenia i ucząc wykorzystania konkretnych narzędzi edukacyjnych, tak by wzmacniać zaangażowanie uczniów w proces nauczania oraz wspomóc nauczycieli w podnoszeniu kompetencji metodyczno-cyfrowych.

Jak mówi Marta Malec-Lech: „To bardzo ambitny plan i duże wyzwanie dla całych społeczności szkolnych: dyrektorów, nauczycieli, ale i rodziców, a zarazem pierwszy tego typu projekt wielkich zmian w praktyce metodyki nauczania, zdobywania kompetencji cyfrowych, organizacji szkoły i infrastrukturze.”

Jesteśmy dumni, że I LO będzie miejscem pilotażu nowoczesnych rozwiązań programowych, metodycznych i organizacyjnych.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content