Search
Close this search box.

Wycieczka do Sandomierza

Dnia 2 czerwca 2021 roku klasy pierwsze naszego liceum wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce do Sandomierza. Miasto to cieszy się zasłużoną sławą jednego z najstarszych i najpiękniejszych grodów dawnego Królestwa Polskiego. Dziś kojarzone jest z serialem kryminalnym „Ojciec Mateusz”. To właśnie w sceneriach zabytkowych, pełnych uroku kamieniczek skupionych wokół niedużego rynku  rozgrywają się pełne przygód perypetie głównych bohaterów  popularnego filmu. Z Dąbrowy do Sandomierza nie jest daleko, na miejscu byliśmy  po niecałych dwóch godzinach jazdy. Sandomierz przywitał nas piękną słoneczną  pogodą. Bardzo szybko znaleźliśmy się na rynku, na którym o tej porze nie było jeszcze zbyt dużo turystów. Z kawiarnianych ogródków podziwialiśmy piękny renesansowy ratusz i widoczną  z daleka wieżę katedry. Zaraz  po południu zagłębiliśmy się w tajemnicze podziemne miasto, które otwarte zostało dla turystów na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Tworzą je połączone w całość dawne piwnice kupców miejskich. Około 14 00 udaliśmy się do Wąwozu św. Jadwigi, który leży niedaleko rynku. Według legendy było to ulubione miejsce spacerów naszej królowej.  Przed 15 00 znaleźliśmy się na pięknych bulwarach nadwiślańskich, na których przywitano radośnie naszą wycieczkę muzyką i … wysokimi promocjami. Niektórzy z naszych uczniów dawali pokaz swego muzycznego talentu budząc zainteresowanie innych turystów. Jedną z najlepszych atrakcji okazał się rejs pięknym statkiem po Wiśle. Z perspektywy rzeki można było podziwiać wspaniałą panoramę Sandomierza, który położony jest na pięknej lessowej skarpie. Ostatnim akcentem wycieczki nie było – jak na pewno się domyślacie – zwiedzanie kolejnej atrakcji, lecz wizyta w miejscu, w którym można było coś dobrego zjeść. W dobrych humorach wróciliśmy do domów (a propos wyjazdów: polecamy wszystkim wycieczkę ze względu na jej niski koszt- 46 zł od osoby).

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content