Search
Close this search box.

Przygotowanie do wyjazdu na Węgry

Getting ready for Hungarian adventure!

W słoneczne, ciepłe sobotnie przedpołudnie uczestnicy mobilności międzynarodowej wraz z opiekunami, p. Magdaleną Bobro i p. Pawłem Dudą, przygotowywali się do wyjazdu na Węgry, który odbędzie się już w tym tygodniu.

W Tarnowie młodzi adepci przygód łamali kody Morse’a, mierzyli się z zagadkami i quizami w ramach gry miejskiej. Rozszyfrowano siedem lokalizacji związanych z życiem i działalnością gen. Józefa Bema, bohatera narodowego Polski i Węgier.

W Zalipiu, zwanym „malowaną wsią”, uczestniczyli w Domu Malarek w mini-wykładzie dotyczącym historii zdobień zalipiańskimi kwiatami i sposobów przekazywania tradycji młodemu pokoleniu.

Obie wycieczki tematyczne są merytorycznym przygotowaniem historyczno-kulturowym odbieranym w terenie, mającym zainspirować naszych uczniów do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz filmików promujących nasz region. Wytwory wyobraźni w połączeniu z informacjami pozyskanymi w ramach zajęć z historii oraz kultury i literatury Polski i Węgier, konwersacji z języka angielskiego oraz węgierskiego, otworzą przestrzeń dla budowania mostów przyjaźni i porozumienia z węgierską młodzieżą. Będziemy się wzajemnie ubogacać i nareszcie spotkamy się twarzą w twarz po niemal rocznej wymianie ręcznie pisanych listów.

Nie możemy się doczekać!!!

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content