Search
Close this search box.

Pożegnanie Pana Dyrektora Romana Minora

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
ks. Jan Twardowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 15 sierpnia 2021 r. odszedł od nas Pan Dyrektor Roman Minor, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży.

Pan Profesor urodził się 25 czerwca 1945 roku w Luszowicach, był absolwentem Liceum Pedagogicznego w Tarnowie. W 1975 roku ukończył wydział pedagogiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował również w Moskwie. W 1984 roku otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych. Z I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej związany był od 1984 r. W latach 1988 -1997 pełnił funkcję dyrektora naszego liceum. Następnie do 2004 roku pracował jako nauczyciel języka rosyjskiego i wiedzy
o społeczeństwie.

Ziemi dąbrowskiej i jej społeczności poświęcił czterdzieści lat aktywnego życia. Jako dyrektor liceum wykazywał troskę o poprawę bazy materialnej placówki, należycie wywiązywał się z obowiązków służbowych. Pracę szkoły organizował zgodnie z obowiązującymi zaleceniami i dbał o jej sprawny przebieg. Pan Dyrektor umiał nawiązywać i utrzymywać dobre kontakty z pracownikami i środowiskiem, starał się tworzyć atmosferę spokojnej, dobrej współpracy, dostrzegał każdy sukces nauczycieli i uczniów. Za swoją działalność kilkukrotnie otrzymał nagrody organu nadzorującego szkołę.
W osobie Pana Dyrektora żegnamy wspaniałego Pedagoga i wielkiego duchem Człowieka.

Cześć Jego pamięci!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki
w Dąbrowie Tarnowskiej

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content