Konkurs literacki „Kapsuła czasu”

Droga Uczennico, Drogi Uczniu !!!
Biblioteka szkolna oraz nauczyciele języka polskiego mają przyjemność zaprosić Cię do wzięcia udziału w konkursie literackim.
Napisz list do przyszłych pokoleń, ukazujący niepowtarzalny klimat I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, na który składają się dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, pracownicy, mury, tradycja i nowoczesność, charakterystyka życia szkolnego, opis szkoły oraz przesłanie do przyszłych uczniów.
Głównym celem konkursu jest kształcenie umiejętności twórczych w zakresie tworzenia tekstu zgodnie z podaną formą oraz przekazanie przyszłym pokoleniom wiedzy na temat naszej szkoły.
Prace należy dostarczy do 27.09.2021 r. do szkolnej biblioteki w formie druku, (list), czcionka 12, interlinia 1,5 .
Udział w konkursie zostanie nagrodzony oceną cząstkową z języka polskiego (bardzo dobrą lub celującą).
Najlepsze prace zostaną umieszczone w kapsule czasu przygotowywanej z okazji Jubileuszu 100-lecia Szkoły.
Twój list oceni jury wg następujących kryteriów:
• zgodność z formą i tematem, estetyczny wygląd,
• oryginalność, wartości artystyczne i bogactwo językowe,
• poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.
Licealisto, jeśli zechcesz, za sto lat ktoś przeczyta Twoje przesłanie dla potomnych !!!
Organizatorzy.