Search
Close this search box.

Promocja publikacji pt. Z historią ku przyszłości. 100 lat dąbrowskiego „Ogólniaka”

24 września w Dąbrowskim Domu Kultury wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy wydanie publikacji pt. Z historią ku przyszłości. 100 lat dąbrowskiego „Ogólniaka”. Książka to praca zbiorowa pod redakcją ks. Roberta Biela. Autorzy poszczególnych rozdziałów: p. Bożena Białas, ks. Robert Biel, p. Małgorzata Kacała-Niewiadomska, p. Janusz Lech, p. Stanisław Mazur i p. Lucyna Wardzała skupili się na dokumentowaniu poświadczonych historycznie faktów związanych ze szkołą. Jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej pozwolił spojrzeć na minione lata z szerszej perspektywy. Z tej racji w publikacji nie tylko wskazano osiągnięcia wielu zaangażowanych w działalność placówki ludzi oraz uhonorowano ich wieloletnią pracę, ale również opracowano tematy, których wcześniej albo nie wolno było, albo nie chciano w ogóle poruszać. Cennym ubogaceniem książki są zamieszczone w niej spisy dyrektorów, nauczycieli i katechetów oraz – co stanowi novum – wszystkich absolwentów dąbrowskiego Liceum od początków istnienia aż do dnia dzisiejszego. W ten sposób każdy wychowanek szkoły będzie się mógł odnaleźć w bogatej mozaice historii placówki.

W spotkaniu z autorami książki wzięli udział:  Pan Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP, Ksiądz Infułat Adam Kokoszka, przedstawiciele samorządów na czele z Panią Martą Chrabąszcz – Przewodniczącą Rady Powiatu, Panem Lesławem Wieczorkiem – Starostą Powiatu Dąbrowskiego oraz Panem Krzysztofem Brykiem – Wicestarostą Powiatu Dąbrowskiego, Pani Barbara Trzpit – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Pan Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, dyrektorzy szkół podstawowych
i ponadpodstawowych oraz instytucji i bibliotek z terenu powiatu dąbrowskiego, księża, emerytowani i obecni nauczyciele, absolwenci, rodzice oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wydanie książki dofinansowano ze środków Budżetu Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2021”.

Zapraszamy do relacji medialnej z wydarzenia. 

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content