Search
Close this search box.

Zajęcia z zabezpieczenia działań granicznych

Dnia 02 października 2021r. uczniowie klasy III a, d, e, f I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej – klasa Straży Granicznej wraz z mgr Łukaszem Witkiem oraz mgr Andrzejem Ziobrowskim nauczycielem przedmiotu ochrony granicy państwowej z elementami prawa, uczestniczyli w zajęciach z zabezpieczenia działań granicznych.
W ramach tych zajęć odbyli patrol rozpoznawczy na azymut. Punktem wyjścia był teren zalesiony w miejscowości Jaszczurowa, a punkt docelowy znajdował się w miejscowości Stępina w woj. podkarpackim. Uczniowie poruszali się w terenie górzystym o stosunkowo dużym nachyleniu, w Parku Czarnorzecko-Strzyżowskim w woj. podkarpackim.
Druga część wyjazdu dotyczyła zajęć poznawczych z zakresu historii Zamku Kamieniec oraz kanwy powstania ,,Zemsty” Aleksandra Fredry. W ramach prelekcji została przedstawiona ciekawa historia o wydarzeniach dotyczących zamku począwszy od XIV w do lat współczesnych. Wyjazd zakończył się ogniskiem integracyjnym. W ramach zajęć profilowanych o Straży Granicznej zadebiutował jako opiekun i pomoc techniczna nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Łukasz Witek, który zabezpieczał patrol graniczny.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content