Search
Close this search box.

Realizacja projektu „BohaterON w Twojej szkole” w I LO

Realizacja projektu „BohaterON w Twojej szkole” w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

#HUMINE

#ILO

#BohaterON

#pamięćitożsamość

#KompetencjeCyfrowe

Uczniowie z klas: 3c, 3e, 2b, 1d I LO w ramach realizacji projektu ‘BohaterON w Twojej Szkole’, stanowiącego element VI edycji ogólnopolskiej kampanii ‘BohaterON – włącz historię!’ i poruszającego temat Powstania Warszawskiego oraz edukacji patriotycznej, zapoznali się z materiałem filmowym pt. Głód, brud i wesela – życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego’. Z przygotowanego materiału młodzież dowiedziała się czy Powstańcy walczyli dniem i nocą bez przerwy, czy oprócz prowadzenia swoich działań podziemnych, wiedli tzw. życie codzienne (inne, niż w naszym rozumieniu, ale nie pozbawione prozy życia, którą znamy), jak wyglądało funkcjonowanie Powstańców pomijając perspektywę walk: co jedli, gdzie spali, jak dbali o higienę, jak wyglądały śluby i wesela w tamtych czasach, czemu tylu Powstańców lubiło tańczyć i śpiewać, czy wypadało to robić?

Po projekcji młodzież aranżowała scenki powstańcze, korzystała z aplikacji Pamięć Miasta, odbyła się także dyskusja. Uczniowie przygotowali kartkę dla Powstańców, która została wysłana w formie tradycyjnej.

Misją kampanii ‘BohaterON – włącz historię!’, obok pielęgnowania pamięci narodowej i działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich, jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej w atrakcyjnej dla odbiorców formie. Prowadzony w ramach kampanii projekt ‘BohaterON w Twojej Szkole’, skupia się na mówieniu o historii Polski XX w. w prostej i jednocześnie angażującej formie.

Koordynatorem projektu w I LO jest pan Przemysław Kołodziej, który wraz z panią Wiolettą Górowską-Kmieć oraz panią Magdaleną Bobro, przeprowadzili zajęcia projektowe w wybranych klasach.

https://bohateron.pl/edukacja/materialy-do-zajec/?fbclid=IwAR3LyraJb3Qckukl7RADP0rw1qNmnKv5n1jQE5GImdDTsKGzOPRIh2dahPQ

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content