Search
Close this search box.

Grant dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

14 marca naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Przekazała ona umowę grantową na zakup urządzeń cyfrowych, które pozyskaliśmy w ramach tzw. Pakietu Edukacyjnego – Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Umowa w oficjalny sposób potwierdziła udział I LO w pilotażowym programie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej. W czasie rozmowy z młodzieżą licealną Pani Marta Malec-Lech podkreśliła, że świat się zmienia, technologia informacyjna wykorzystywana jest w każdej dziedzinie życia, dlatego tak ważne jest, aby rozwijać kompetencje 4.0, wykorzystywać w procesie nauczania metody STEAM.

Podczas spotkania z Panią Marszałek uczniowie zaprezentowali pierwsze efekty realizacji projektu HUMINE. Pokazali, w jaki sposób można zaprogramować i wykorzystać Skriboty oraz robota Photon. Poczynania młodzieży obserwowali także goście: Pan Dariusz Styrna – Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Pan Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski, Pan Krzysztof Bryk – Wicestarosta, Pani Mariola Smolorz – Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia.

Dzięki temu, że liceum zostało jedną z 22 szkół modelowych w Małopolsce, nasi uczniowie mogą w czasie nauki korzystać nie tylko z robotów zdalnie sterowanych przez smartfony, ale także okularów VR czy drukarki 3D. Z pewnością wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i metod nauczania uatrakcyjni proces dydaktyczny, pozwoli rozwinąć kompetencje przyszłości, otworzyć umysły na nowe technologiczne wyzwania.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content