Search
Close this search box.

Finał drugiej edycji Szkolnego Turnieju Debat

W czwartek 21 kwietnia odbył się finał  drugiej edycji STD. W ostatniej walce na słowa starły się kasy 2b i 3c. Uczniowie debatowali nad tezą: Rozwój kultury jest ważniejszy niż rozwój przemysłu.

Drużyna Propozycji w składzie: Jakub Irla, Emila Łabno, Julia Kądzielawa, Gabriela Dziąćko starała się wykazać, że kultura jest motorem napędzającym wszelaką ludzką działalność. Natomiast grupa Opozycji w składzie: Angelika Seternus,  Julia Ryczek, Wiktoria Wątroba i  Katarzyna Kułaga udowadniała, że przemysł  jest gwarantem stabilnego rozwoju, a współczesna  kultura jest jednym z jego produktów.

Loża Mędrców: pani Mariola Smolorz – Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Powiatu Dąbrowskiego, pani  Anna Fido – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Prezes Fundacji ALEGORIA  oraz pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej pan Marcin Lewandowski,  przyznała zwycięstwo klasie 3c ( Opozycja). Najlepszą mówczynią tej debaty została: Julia Kądzielawa z klasy 2b.

 W role Marszałka i Sekretarza wcieli się Martyna Minorczyk i Tomasz Stachura z kasy 3a. Oprawę fotograficzną zapewnił Adrian Bednarz – klasa 2a.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w druga edycję STD, a zwycięzcom  turnieju serdecznie gratulujemy !

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content