Search
Close this search box.

Powiatowy Konkurs Krasomówczy

7 czerwca 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Powiatowy Konkurs Krasomówczy. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne motywujące do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcące wysoką sprawność językową, skłaniające do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowujące do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Do zmagań z żywym słowem zaproszeni byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Jana Wnęka w Odporyszowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie byli oceniani w dwu kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

W kategorii szkól podstawowych zwyciężyła Justyna Jendrzejek, uczennica Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie.

II miejsce zajęła Angelika Kowal, uczennica Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim.

III miejsce zajęła Marlena Kot, uczennica Szkoły Podstawowej w Odporyszowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Adrian Bednarz, II miejsce – Julia Kądzielawa, III miejsce – Joanna Kozaka, uczniowie I LO w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nagrody oraz dyplomy wręczył Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak, gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu byli Barbara Golemo i Janusz Lech.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content