Wyjazd studyjny do Brukseli dla uczestników projektu #MłodziMałopolanie.EU – zwiedzanie Antwerpii

W trakcie drugiego dnia wyjazdu studyjnego do Brukseli dla uczestników projektu #MłodziMałopolanie.EU, zrealizowanego pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na młodzież i nauczycieli czekały kolejne niespodzianki. Uczestnicy zwiedzali urokliwe, nieomal baśniowe zakątki Antwerpii. Dzięki świetnym przewodnikom zobaczyli fragmenty XI w. fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI wieczne domy cechowe oraz Onze Lieve Vrouwekathedraal.
Po powrocie do Brukseli uczniowie oraz ich opiekunowie mogli rozpocząć odwiedziny w unijnych instytucjach oraz spotkania z ich pracownikami, zobaczyć ich codzienne obowiązki, zdawać pytania oraz jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, m.in. dzięki wizycie w Komisji Europejskiej.
Podsumowaniem tego intensywnego dnia podróży był wieczorny spacer po Brukseli z możliwością zobaczenia przykładów zrealizowanych projektów unijnych w tym np.: SK8 Portu – skateparku, nabrzeży Chaussee de Vilvorole, CycloParking-ów, parku de Cinquantenairte oraz kompleksu Be-Here, gdzie uczestnicy mieli kolejną okazję, aby wymieniać się poglądami podczas wspólnej kolacji i zacieśniać wzajemne relacje.