„Czas na podbój Europy” – Grecja – dzień siódmy i ósmy

Rankiem siódmego dnia naszego pobytu w Grecji udaliśmy się na zwiedzanie Litochoro. Mieliśmy okazję zrobić zakupy na tradycyjnym greckim targu, przechadzać się urokliwymi uliczkami miasteczka położonego u podnóża góry Olimp, a następnie spacerkiem zdobyć kilkaset metrów podejścia na najwyższy grecki szczyt i podziwiać niesamowite widoki rozciągające się na okolicę. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek. Popołudnie było czasem przeznaczonym na zajęcia na plaży – siatkówkę plażową, kąpiel w morzu, naukę i gry planszowe.
Ósmego dnia udaliśmy się natomiast ponownie do naszej greckiej szkoły partnerskiej, gdzie tym razem to my mieliśmy okazję zaprezentować nasz kraj, region i szkołę. Uczniowie w trakcie warsztatów komputerowych przygotowali prezentację, którą później po angielsku zaprezentowali swoim greckim rówieśnikom. Następnie wspólnie wzięliśmy udział w zajęciach tanecznych, w trakcie których uczyliśmy się tradycyjnych greckich tańców oraz uczyliśmy Greków swoich – poloneza i krakowiaka. Popołudnie znów było czasem zwiedzania okolic, tym razem wybraliśmy się do górskiego miasteczka Stary Pantaleimon, gdzie oprócz podziwiania wspaniałych widoków mieliśmy również okazję do zasmakowania greckiego stylu życia. Spędziliśmy trochę czasu w tradycyjnej tawernie, gdzie mogliśmy posmakować lokalnych specjałów.