Search
Close this search box.

11 listopada 2022 r. Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia dzień odrodzenia naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisało się także w kalendarz szkolnych uroczystości. 9 listopada społeczność naszego liceum wzięła udział w akademii, na którą zaproszeni zostali: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek oraz major Wojska Ochrony Pogranicza w stanie spoczynku Józef Wesołowski wraz z małżonką. W pierwszej części spotkania głos zabrał Pan Dyrektor Michał Wolak, a następnie szanowni goście. Każdy z przemawiających nawiązał do trudnej drogi do wolności naszej Ojczyzny i podkreślił, jak ważne jest jej docenienie, szacunek i oddanie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości są dla naszej szkoły wyjątkowe, ponieważ sztandar I Liceum Ogólnokształcącego im.
T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Symbolicznego aktu nadania odznaczenia dokonał major Józef Wesołowski.
Akademię uświetnił występ uczniów z klas 1b i 1e przygotowany pod kierunkiem pani Olgi Kopały, pana Artura Nowaka oraz pani Barbary Gniadek. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przypomniał najważniejsze wydarzenia z lat 1914-1918, które doprowadziły Polskę do upragnionej wolności. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content