Search
Close this search box.

Uczennica I LO Laureatką Konkursu Wojewódzkiego

Zuzanna Wcisło, uczennica klasy 2b, zajęła I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Ojcowie Niepodległości” o szablę Józefa Piłsudskiego!

Pierwsza część konkursu polegała na napisaniu eseju pt.: „Ignacy Jan Paderewski orędownik sprawy polskiej. Dyplomacja w służbie niepodległości.” Zuza wykazała się rozległą znajomością zagadnienia i jej praca została oceniona najwyżej spośród wszystkich nadesłanych rozpraw.
Druga część konkursu odbyła się 16 listopada 2022 r. w Muzeum Przyrodniczym Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach i polegała na rozwiązaniu testu oraz udzieleniu odpowiedzi ustnej na temat biografii Paderewskiego oraz epoki, w której żył. Członkowie Komisji Konkursowej w składzie: dr Łukasz Kossacki – Lytwin (przewodniczący komisji), dr Wacław Szczepanik (Kustosz Muzeum Krakowa), Jakub Nowak ( przedstawiciel Muzeum Okręgowego w Tarnowie) oraz Zbigniew Szczerba (przedstawiciel Zarządu Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach) ponownie najwyżej ocenili Zuzannę, która wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami!
Wręczenie nagrody głównej dla Laureatki oraz naszej szkoły odbyło się 17 listopada 2022 r. w Centrum Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Zuza zdobyła ponadto voucher turystyczny dla swojej klasy na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach oraz rezerwatu „Skamieniałe Miasto” wraz z przewodnikiem.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z osiągnięcia Zuzi!

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content