„Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II” rekrutacja do projektu

Projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie konieczność podjęcia działań w zakresie pomocy szkołom w walce z zagrożeniami i skutkami pandemii Covid-19, realizowane na trzech płaszczyznach:

• Wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, poprzez wyposażenie tych szkół i placówek w narzędzia do nauki zdalnej.
  • Umożliwienie transformacji cyfrowej 22 szkół (które nie zostały tzw. ”szkołami modelowymi” w ramach pierwszej edycji Konkursu grantowego – grant 2 w projekcie pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych), poprzez wyposażenie wybranych szkół w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowania a następnie, w ramach projektu komplementarnego pn. Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania, wprowadzenie wszechstronnego wsparcia dydaktycznego, organizacyjnego i technologicznego pracy szkoły z wykorzystaniem jednolitego dla wszystkich uczniów i nauczycieli środowiska cyfrowego, w wyniku którego, szkoły te staną się tzw. Szkołami modelowymi.
  • Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom.

REKRUTACJA DO PROJEKTU