PoznajeMY Polskę. Trzydniowa wycieczka do Warszawy

W dniach 23-25 listopada 2022 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Dąbrowy Tarnowskiej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od obserwacji zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie grupa udała się na spacer Krakowskim Przedmieściem, mijając m. in. Pałac Prezydencki i docierając do Warszawskiej Starówki. Na Placu Zamkowym podziwiali kolumnę króla Zygmunta III Wazy. Zobaczyli też Barbakan, dzwon na ulicy Kanonia, spacerowali wzdłuż staromiejskich murów, jak również murów Getta Warszawskiego. Następnie grupa udała się pod pomnik Małego Powstańca gdzie wysłuchała ciekawej historii. Na zakończenie dnia uczniowie podziwiali komnaty w Zamku Królewskim. Kolejnymi punktami drugiego dnia wycieczki była wizyta i zwiedzanie Pałacu w Wilanowie wraz z ogrodami, niestety o tej porze roku już zaśnieżonymi. Kolejną atrakcją była wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej skąd uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernika. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzanie rozpoczęli od sporej dawki historii, którą z chęcią wysłuchali na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, skąd udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby swoja przygodę w stolicy zakończyć w Łazienkach Królewskich. Podczas wspólnej wyprawy nie zabrakło radosnej i miłej atmosfery mimo iż stolica o tej porze roku pokryta już była zimowym puchem.

Wyjazd był dofinansowany z programu „Poznaj Polskę”