Search
Close this search box.

Pożegnanie Pani Profesor Marii Ząbek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 listopada 2022 r. odeszła od nas Pani Profesor Maria Ząbek, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Pani Profesor pracę w naszej szkole rozpoczęła 1 września 1986 roku. I Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej poświęciła 26 lat swojego życia. Była cenionym pracownikiem, wielokrotnie nagradzanym za swoją pracę. Cieszyła się autorytetem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Była zawsze pogodna, życzliwa, wyróżniała się wysoką kulturą osobistą. Pamiętamy ją jako osobę, która żyła skromnie, mądrze i w przyjaźni z innymi. Szanowała i ceniła każdego człowieka.
Jako wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego dbała nie tylko o należyte przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości, ale także zwracała uwagę na ich rozwój emocjonalny i duchowy. Podejmowała działania mające na celu kształtowanie wśród młodzieży postaw opartych na wartościach chrześcijańskich i patriotycznych. Rozwijała zainteresowania uczniów oraz wiedzę o dziedzictwie kulturowym. Dbała o piękno i poprawność języka ojczystego. We wszystkie przedsięwzięcia angażowała się twórczo i całym sercem. Swoim życiem i pracą udowodniła, że była w pełni humanistką.
W osobie Pani Profesor żegnamy wspaniałego Pedagoga, wzór do naśladowania, Człowieka, na którego można było zawsze liczyć.
Cześć Jej pamięci !
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki
w Dąbrowie Tarnowskiej

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content