Search
Close this search box.

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W środowe popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego w naszej szkole we współpracy z biblioteką publiczną. Tematem rozmów była książka pt. „Cela 7” autorstwa Kerry Drewery.
Ideą naszego DKK jest możliwość swobodnej rozmowy o wspólnie czytanych książkach oraz fakt, iż nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. Członkami naszego klubu są uczniowie z wszystkich klas o różnych profilach, jednak tym, co ich łączy, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury. Poniżej krótka recenzja napisana przez Aleksandrę Kupiec – członka DKK.
Książka pt. „Cela 7” autorstwa Kerry Drewery pomimo swojej powierzchowności jest złożona i kontrowersyjna. Wątkiem przewodnim powieści jest sąd nad Martą, biedną dziewczyną, która twierdzi, że zamordowała bogatego biznesmena, Paiga. Sąd nad nią odbywa się w trakcie trwania programu rozrywkowego „Oko za oko”. W czasie gdy dziewczyna spędza 7 dni w celi, widzowie mogą głosować za egzekucją i przeciw niej. Powieść dotyka wiele złożonych tematów, takich jak morderstwo czy sprawiedliwość. Czy człowiek może odebrać życie innej osoby w imię sprawiedliwości? Czy możemy mówić o sprawiedliwości, gdy bogaci mogą głosować bez limitów, zmieniając wyniki głosowania wedle ich upodobań? Czy system sądowy jest dobry? Co dzieje się po śmierci? Książka dotyka właśnie tych tematów i daje nam na nie nową perspektywę. Poznajemy tam bohaterów, takich jak Doradczyni czy Issack, którzy skrywają mroczne sekrety. Pomimo tego zyskują oni sympatię czytelników. Jednak poznajemy także takich, do których pałamy nienawiścią, jak Christina, skorumpowana i chciwa prezenterka. Jest ona kompletnym przeciwieństwem Marty. Wszyscy bohaterowie książki mają własną historię i poglądy, dzięki czemu książka jest bogata w ich opinie i działania. Powieść łatwo się czyta, jest także wciągająca, dzięki czemu można przeczytać ją zaledwie w kilka dni.”

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content