Search
Close this search box.

Wyjazd do Zakładu Karnego w Tarnowie

12 grudnia część tegerocznych maturzystów z klasy 4a odbyła spotkanie z pracownikami Służby Więziennej w Tarnowski Zakładzie Karnym. Uczniowie mieli okazję poznać od środka, co kryje się za więziennymi murami, jakiego typu jest to więzienie oraz najważniejsze zasady funkcjonowania zakładu.
Więzienie w Tarnowie jest zakładem karnym typu zamkniętego, przeznaczonym dla mężczyzn, odbywających karę po raz pierwszy, z oddziałami typu: zamkniętego dla skazanych młodocianych, zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych, półotwartego i otwartego dla recydywistów penitencjarnych oraz oddziału dla tymczasowo aresztowanych. Na terenie jednostki funkcjonuje również oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu.
Przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej młodzież mogła zapoznać się z ofertą Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu o kierunku Penitencjarystyka dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Absolwenci tej Uczelni posiadają odpowiednie przygotowanie do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej; w organizacjach społecznych i edukacyjnych; w instytucjach i organizacjach
międzynarodowych oraz w instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content